Monika Bar

Jestem psychologiem i psychoterapeutą Gestalt. Oznacza to, że na Człowieka patrzę holistycznie, całościowo- słuchając aktualnej historii życia, uwzględniając w to historię pochodzenia i rodzinnego przekazu transgeneracyjnego. Bezpiecznie poszukując autentyczności i jedności pomiędzy duszą i ciałem, psyche i somą. Psychoterapia, którą prowadzę bazuje na relacji „tu i teraz” i ma na celu pomóc poszerzyć świadomość- własną, swojego ciała, historii swojego życia i wynikających z niej schematów. Odnajdując poczucie własnego sprawstwa i idącej za tym odpowiedzialności. Wszystko to w duchu szacunku i autentyczności, odzyskując radość życia.

W mojej pracy terapeutycznej specjalizuję się w pomocy osobom zmagającym się z depresją, zaburzeniami osobowości typu borderline, zaburzeniami pod postacią somatyczną (np. uporczywe bóle psychogenne), jak również osobom dotkniętym żałobą, doświadczającym przemocy, mającym trudności w wyrażaniu emocji. Na konsultacje zapraszam:

  • dzieci i młodzież (powyżej 8 roku życia)
  • rodziców z dziećmi
  • pary małżeńskie

Jestem w procesie uzyskania certyfikacji EAGT (Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt) w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie, a swoją pracę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji. Ponadto pracuję jako psycholog w Fundacji Polskie Niebo konsultując i prowadząc badania naukowe związane z psychologią lotnictwa.

I am a psychologist and psychotherapist. I work with individuals based on Gestalt Psychotherapy, a holistic, creative and experimental approach.
What can you expect from psychotherapy guided by me? A safe and confidential space to be heard, to talk, and explore yourself in your own pace. With an atmosphere that is not judgemental, but honest, to which you can freely bring all aspects of yourself. I will help you better understand how you experience your needs and understand emotions associated with them and help you to discover the joy of being yourself.  I work with:

  • children and teenagers (8 years old and above)
  • parents with children
  • marriages

535 021 194