Michał Dolistowski

Nazywam się Michał Dolistowski jestem psychologiem transportu, psychotraumatologiem, psychologiem diagnostą oraz terapeutą EMDR.

Ukończyłem studia wyższe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie na wydziale: Psychologii klinicznej.

Ukończyłem Studia Podyplomowe- Psychologia transportu i bezpieczeństwa w ruchu lądowym– na Uniwersytecie Warszawskim.

Ukończyłem Studia Podyplomowe: Psychotraumatologia na Uniwersytecie SWPS.

Ukończyłem ponadto Studia Podyplomowe na kierunku :Diagnoza Psychologiczna w Praktyce Klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS.

Obecnie studiuję na kierunku Psychologia Sądowa na Uniwersytecie Warszawskim.

Brałem również udział w kilku projektach badawczo-diagnostycznych, dotyczących między innymi metod pomiaru empatii, rozwoju moralnego czy relacji w bliskich związkach, przyjmowania perspektywy, czy tzw. Teorii Umysłu;

a także konferencjach naukowych między innymi:

• Standardy diagnozy psychologicznej SWPS 2015 r. (sesja posterowa)
• Międzynarodowa Konferencja Braga 2015 r. (sesja posterowa)
• Międzynarodowa Konferencja Nowy York 2016 r. ( sesja posterowa)

• EMDR Europe Workshop Conference Kraków 2019 r.

Odbyłem staż kliniczny w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Klinicznym Centrum Zdrowia Psychicznego w szpitalu przy ul. Kondratowicza w Warszawie.
Specjalizuję się przede wszystkim w diagnozie klinicznej z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi – testów psychologicznych, zarówno tradycyjnych jak i z wykorzystaniem metod komputerowych ( Test2Drive, MMPI-2, SCID-5, NEO-PI-R, APIS-Z, Benton, FCZKT-R, EPQ-R, CISS, STAI, IVE, ROTTER i wiele innych).

Brałem udział w opracowaniu polskiej adaptacji kwestionariusza do pomiaru empatii BES(A) Skala Empatii dla Dorosłych, a także w ramach grantu na zlecenie IBE (Instytutu Badań Edukacyjnych): Kwestionariusza Rozwoju Moralnego (wg. Gibbsa).
W ramach gabinetu psychotechniki orzekam o braku przeciwwskazań lub przeciwwskazaniach do prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługi innych urządzeń w tym pracy na wysokości.
Specjalizuję się również w diagnozie i pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych lub katastrof naturalnych u których zachodzi podejrzenie wystąpienia Zespołu Stresu Pourazowego (PTSD), wykorzystując techniki Terapii Przedłużonej Ekspozycji, Terapii Poznawczo-Behawioralnej skoncentrowanej na traumie, Krótkoterminowej Terapii Eklektycznej BEEP oraz Ekspozycyjnej Terapii Narracyjnej .

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR (PTT EMDR).

Swoją pracę kliniczną poddaję regularnej superwizji.

535 021 194