Jeżeli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś pozytywnie powinieneś pomyśleć o umówieniu się na konsultację psychiatryczną.

– Przeżywasz kryzys?
– Cierpisz z powodu zaburzeń nastroju?
– Dopadła Cię depresja?
– Zmagasz się z chorobą afektywną dwubiegunową?
– Borykasz się z zaburzeniami depresyjno-lękowymi?
– Czujesz się znerwicowany?
– Zdominował Cię lęk?
– Nie możesz wyjść z domu przez fobię społeczną?
– Nie śpisz? Nie masz apetytu? Ciągle żyjesz w stresie?
– Nękają Cię bóle głowy, brzucha z powodu napięcia, stresu?
– Masz bulimię lub anoreksję? Objadasz się lub nadmiernie odchudzasz?

Podczas konsultacji lekarz psychiatra zdiagnozuje Twój problem i zaplanuje proces leczenia dopasowując go do specyfiki zgłaszanych przez Ciebie trudności.

Na pierwszą wizytę u psychiatry warto przynieść:
-kserokopie dokumentacji medycznej (jeśli posiadacie Państwo wcześniejsze wyniki badań, karty informacyjne, zaświadczenia lekarskie, opinie psychologiczne, orzeczenia itp.).
– listę aktualnie zażywanych leków (również internistycznych itd.).

Specjaliści zobowiązani są przestrzegać tajemnicy lekarskiej – co do samego faktu jak i przebiegu leczenia. Na konsultacje psychiatryczne w naszym gabinecie zapraszamy osoby dorosłe i starsze oraz dzieci i młodzież.

Jak przebiega wizyta u psychiatry?
Bardzo ważnym punktem konsultacji jest zebranie wywiadu rodzinnego i chorobowego. Lekarz będzie pytał o Twój stan psychiczny. Istotnym punktem konsultacji jest omówienie, analiza lub zlecenie badań dodatkowych (laboratoryjnych, testowych, psychologicznych, neuroobrazowych i innych badań specjalistycznych). Lekarz psychiatra uzgodni z Tobą dalszy plan leczenia, dobierze najskuteczniejszą metodę leczenia zgodną z najnowszą wiedzą, Wystawi recepty, w tym refundowane na niezbędne leki, w razie konieczności – wystawi zwolnienie lekarskie ZUS-ZLA lub inne niezbędne zaświadczenia.