Terapia eklektyczna BEPP

Terapia eklektyczna BEPP

Krótkoterminowa eklektyczna psychoterapia PTSD (BEPP) stworzona została specjalnie do leczenia zaburzenia po stresie traumatycznym.

Skuteczność terapii BEPP potwierdziły cztery randomizowane badania ( Gersons e.a. 2000; Lindauer e.a. 2005; Schynyder e.a. 2011, Nijdam e.a. 2012).

Terapia początkowo oparta była na pionierskiej pracz Horowitza (1976), który opisał symptomy PTSD jako dwufazowe, następujące po sobie na przemian doświadczenia i unikania traumatycznych wspomnień.

Terapie BEPP oparta jest na ścisłym protokole obejmującym 16 cotygodniowych sesji, podczas których terapeuta skupia się na psychoedukacji, technikach relaksacyjnych, ekspozycji wyobrażeniowej, integracji.

Część technik zaczerpnięta jest z terapii poznawczo-behawioralnej np. zadania pisemne, listy, pozostałe techniki zaczerpnięte są z terapii narracyjnej, psychodynamicznej lub poznawczej.

Terapia kończy się symbolicznym „rytuałem pożegnania” podczas którego pacjent „odwraca się i kieruje wzrok na przyszłość”.


Osoby zainteresowane umówieniem konsultacji u psychoterapeuty prowadzącego krótkoterminową psychoterapię eklektyczną zapraszamy do kontaktu: 796-881-238Godziny otwarcia:

PONIEDZIAŁEK: 9-20,
WTOREK: 9-20,
ŚRODA: 9-20,
CZWARTEK: 9-20,
PIĄTEK: 9-19,

SOBOTA: zamknięte

NIEDZIELA: zamknięte

Gdzie jesteśmy