O nas

Witaj na stronie Centrum Psychologiczno-medyczno-szkoleniowego „Amygdala”.

Powstaliśmy w 2016 r. z połączenia wiedzy, serca i pasji dwóch osób: Agnieszki i Michała.

Nasz zespół składa się z 13 osób: Michała, Agnieszki, Agnieszki, Aleksandry, Mariana, Hanny, Katarzyny, Anity, Marty, Beaty, Magdaleny, Ewy oraz Jacka.

Stanowimy zgrany team, który wzajemnie się uzupełnia i wspiera w doświadczeniu, wiedzy, kompetencjach profesjonalnych czy superwizji.

Stale pracujemy nad powiększaniem wiedzy i kompetencji profesjonalnych, poprzez liczne szkolenia, kursy, studia podyplomowe, konferencje naukowe oraz pracę badawczą oraz pracę z klientem w gabinecie.

Powiększamy ponadto naszą ofertę by jeszcze lepiej dopasować ją do potrzeb lokalnej społeczności, pracowników, studentów, kierowców, operatorów maszyn  oraz wszystkich tych, którzy potrzebują pomocy psychologicznej , psychoterapeutycznej czy psychiatrycznej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, cennikiem, a także zachęcamy do kontaktu mailowego: info@amygdala.pl, telefonicznego 535-021-194 lub osobistego pod adresem Dereniowa 9 w Warszawie.


Agnieszka Tousty-Ingielewicz

Nazywam się Agnieszka Tousty-Ingielewicz, jestem psychologiem transportu i psychoterapeutą pracującym w nurcie Poznawczo-Behawioralnym w trakcie szkolenia w celu uzyskania certyfikatu. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanego i doświadczonego superwizora-dydaktyka. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Staż kliniczny odbyłam na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Warszawie – Praga Południe, gdzie współpracowałam z osobami z depresją, chorobą afektywną dwubiegunową, napadami paniki, psychozą. Obecnie pracuję w Fundacji „Pomóż Dorosnąć” w Piasecznie, gdzie stale pomagam dzieciom i młodzieży zmagającej się z depresją, natręctwami, fobiami, ADHD, zespołem Aspergera i innymi.

W moim gabinecie w atmosferze spokoju, pełnego zaufania i szacunku mają Państwo możliwość mówić o swoich problemach, troskach, niepowodzeniach i rozterkach, a także o marzeniach i nadziejach. W swojej pracy wykorzystuję urządzenie do EEG biofeedback.
Zapraszam zarówno dzieci jak i osoby dorosłe, które:
• zmagają się z zaburzeniami nastroju, lękami, depresją;
• doświadczają wpływu negatywnych emocji (np. napady paniki, fobia społeczna) i pragną się im przeciwstawić;
• mają problemy z odżywianiem;
• nie radzą sobie ze stresem;
• doświadczają trudności w budowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi;
• chcą pogłębić wiedzę o sobie samym, aby świadome kierować swoim życiem.

Jeśli Państwo lub ktoś z Waszych bliskich ma problem, w którym mogłabym pomóc proszę o kontakt telefoniczny pod numer: 664-421-740.

Michał Dolistowski

Nazywam się Michał Dolistowski  jestem psychologiem transportu, psychotraumatologiem, psychologiem diagnostą oraz terapeutą EMDR.

Ukończyłem studia wyższe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie na wydziale: Psychologii klinicznej.

Ukończyłem Studia Podyplomowe- Psychologia transportu i bezpieczeństwa w ruchu lądowym– na Uniwersytecie Warszawskim.

Ukończyłem  studia podyplomowe: Psychotraumatologia na Uniwersytecie SWPS.

Ukończyłem ponadto studia podyplomowe na kierunku :Diagnoza Psychologiczna w Praktyce Klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS.

Obecnie studiuję na kierunku Psychologia Sądowa na Uniwersytecie Warszawskim.

Brałem również udział w kilku projektach badawczo-diagnostycznych, dotyczących między innymi metod pomiaru empatii, rozwoju moralnego czy relacji w bliskich związkach, przyjmowania perspektywy, czy tzw. Teorii Umysłu;

a także konferencjach naukowych między innymi:
• konferencji: Standardy diagnozy psychologicznej SWPS 2015r (sesja posterowa)
• konferencji: Międzynarodowa Konferencja Braga 2015r (sesja posterowa)
• konferencji: Międzynarodowa Konferencja Nowy York 2016r ( sesja posterowa).

Odbyłem staż kliniczny w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Klinicznym Centrum Zdrowia Psychicznego w szpitalu przy ul. Kondratowicza w Warszawie.
Specjalizuję się przede wszystkim w diagnozie klinicznej z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi – testów psychologicznych, zarówno tradycyjnych jak i z wykorzystaniem metod komputerowych ( Test2DriveMMPI-2, SCID-5, Wechsler , APIS-Z, Benton, FCZKT-R, EPQ-R, CISS, STAI, IVE, ROTTER i wiele innych).

Brałem udział w opracowaniu polskiej adaptacji kwestionariusza do pomiaru empatii  BES(A) Skala Empatii dla Dorosłych, a także w ramach grantu na zlecenie IBE (Instytutu Badań Edukacyjnych): Kwestionariusza Rozwoju Moralnego (wg. Gibbsa).
W ramach gabinetu psychotechniki orzekam o braku przeciwwskazań lub przeciw wskazaniach do prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługi innych urządzeń w tym pracy na wysokości.
Specjalizuję się również w diagnozie i pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych lub katastrof naturalnych u których zachodzi podejrzenie wystąpienia Zespołu Stresu Pourazowego (PTSD), wykorzystując techniki Terapii Przedłużonej Ekspozycji, Terapii Poznawczo-behawioralnej skoncentrowanej na traumie,  Krótkoterminowej Terapii Eklektycznej BEEP oraz  Ekspozycyjnej Terapii Narracyjnej .

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR  (PTT EMDR).

Swoją pracę kliniczną poddaję regularnej superwizji.

Rezerwacja terminu badania lub konsultacji pod numerem tel. 796-881-238


Ewa Wagner

Nazywam się Ewa Wagner, jestem absolwentką psychologii na UKSW, psychologii sądowej i transportu na UW, a także biorę udział w szkoleniach i kursach podnoszących kompetencje w dziedzinie psychologii. Ukończyłam szkolenia poszerzające kompetencje zawodowe w formie studiów podyplomowych, kursów i szkoleń, mi.in. z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej, FAS oraz wielu kwestionariuszowych technik badawczych w psychologii.

Specjalizuję się w diagnozie psychologicznej dla celów orzeczniczych m.in. z zakresu psychologii transportu, badań psychologicznych z zakresu medycyny pracy oraz badań osób ubiegających się o pozwolenie na posiadanie broni. Wykonuję ekspertyzy psychologiczne na zlecenie organów procesowych.

W bezpośredniej pracy z klientem koncentruję się na udzielaniu krótkoterminowej pomocy w zakresie przezwyciężania trudności życiowych, emocjonalnych i innych. Udzielam konsultacji w zakresie problemów wychowawczych dla rodziców i opiekunów oraz osób pracujących z dziećmi.

W celu rezerwacji terminu badania proszę dzwonić pod numer telefonu: 535-021-194.


Marian Karwowski

Nazywam się Marian Karwowski jestem lekarzem Medycyny Lotniczej, Internistą a także lekarzem Medycyny Pracy uprawnionym do badań kierowców.

W gabinecie „Amygdala” przeprowadzam konsultacje oraz orzekam o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami kategorii A,B,C,D, B+E, C+E, D+E ( badania kwalifikacyjne).

Prowadzę konsultacje z zakresu medycyny pracy: orzeczenia o braku przeciwwskazań do wykonywania poszczególnych zawodów (operatorów wózków widłowych, sprzętu ciężkiego, dźwigów, suwnic, w pracy w warunkach narażenia na promieniowanie jonizujące etc).

Wykonuje badania kierowców zawodowych kat B ( np. kierowcy taxi, kurierzy, przedstawiciele handlowi)

oraz kategorii prawo jazdy z grupy 2 tj. C, C+E, D, D+E, ADR.

Posiadam uprawnienia do badań z zakresu medycyny lotniczej.

W celu rezerwacji badania proszę dzwonić pod numer tel.  535-021-194

Agnieszka Dąbrowska

(lekarz psychiatra dorośli/dzieci)

Beata Sobolewska

(psycholog, psychotraumatolog, coach, wykładowca, Terapeuta EMDR)

Jacek Zawadzki

(psycholog sportu, trener mentalny)

Katarzyna Podleska

(psycholog, psychoptraumatolog)

Aleksandra Jerzmanowska

(Psycholog osobowości)

Katarzyna Janczuk

(Coach, trener-biznesu)

Magdalena Solis

(psycholog, psychoterapeuta CBT)

Marta Pyl-Sitnik

(Psycholog, Biegły sądowy)

Anita Puławska

(Psycholog, Psycholog Transportu, Specjalista branży HR)

Marian Karwowski

(Lekarz Medycyny Pracy, Lekarz orzecznik-uprawniony do badań kierowców)

Ewa Wagner

(Badania na broń, Biegły sądowy)

Michał Dolistowski

(Psycholog, Psychotraumatolog, Psycholog Transportu, Terapeuta EMDR Diagnosta Medycyny Pracy)

Agnieszka Tousty-Ingielewicz

(Psycholog, Psychoterapeuta CBT, Psycholog Transportu)