O nas

Witaj na stronie Centrum Psychologiczno-medyczno-szkoleniowego Amygdala.

Powstaliśmy w 2016 z połączenia wiedzy, serca i pasji dwóch osób: Agnieszki i Michała

Aktualnie w naszym zespole jest już 13 osób: w 2017 dołączyli do nas Ewa, Marian, Anita , Agnieszka, Aleksandra, Magdalena, Agata, Katarzyna, Zuzanna oraz Bazak

Stanowimy zgrany team który wzajemnie się uzupełnia i wspiera w doświadczeniu, wiedzy, kompetencjach profesjonalnych czy superwizji.

Stale pracujemy nad powiększaniem wiedzy i kompetencji profesjonalnych, poprzez liczne szkolenia, kursy, studia podyplomowe, konferencje naukowe oraz pracę badawczą oraz pracę z klientem w gabinecie.

Powiększamy ponadto naszą ofertę by jeszcze lepiej dopasować ją do potrzeb lokalnej społeczności, pracowników, studentów, kierowców, operatorów oraz wszystkich tych którzy potrzebują pomocy psychologicznej , psychoterapeutycznej czy psychiatrycznej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, cennikiem a także zachęcamy do kontaktu mailowego: info@amygdala.pl, telefonicznego 535-021-194 lub osobistego pod adresem Nowoursynowska 143k/U1 w Warszawie

 

 

Agnieszka Tousty-Ingielewicz

Nazywam się Agnieszka Tousty-Ingielewicz, jestem psychologiem transportu i psychoterapeutą pracującym w nurcie Poznawczo-Behawioralnym w trakcie szkolenia w celu uzyskania certyfikatu. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanego i doświadczonego superwizora-dydaktyka. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Staż kliniczny odbyłam na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Warszawie – Praga Południe, gdzie współpracowałam z osobami z depresją, chorobą afektywną dwubiegunową, napadami paniki, psychozą. Obecnie pracuję w Fundacji „Pomóż Dorosnąć” w Piasecznie, gdzie stale pomagam dzieciom i młodzieży zmagającej się z depresją, natręctwami, fobiami, ADHD, zespołem Aspergera i innymi.

W moim gabinecie w atmosferze spokoju, pełnego zaufania i szacunku mają Państwo możliwość mówić o swoich problemach, troskach, niepowodzeniach i rozterkach a także o marzeniach i nadziejach. W swojej pracy wykorzystuję urządzenie do EEG biofeedback.
Zapraszam zarówno dzieci jak i osoby dorosłe które:
• zmagają się z zaburzeniami nastroju, lękami, depresją;
• doświadczają wpływu negatywnych emocji (napadami paniki, fobiami, obsesjami) i pragną się im przeciwstawić;
• mają problemy z odżywianiem;
• nie radzą sobie zestresem;
• doświadczają trudności w budowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi;
• chcą pogłębić wiedzę o sobie samym, aby świadome kierować swoim życiem.

Jeśli Państwo lub ktoś z Waszych bliskich ma problem, w którym mogłabym pomóc proszę o kontakt telefoniczny pod numer: 664-421-740.

 

Michał Dolistowski

Nazywam się Michał Dolistowski  psychologiem transportu psychoteraumatologiem oraz psychologiem diagnostą.
Ukończyłem studia wyższe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie na wydziale psychologii klinicznej.

Ukończyłem Studia Podyplomowe- Psychologia transportu i bezpieczeństwa w ruchu lądowym- na Uniwersytecie Warszawskim.

Ukończyłem Studia Podyplomowe- Psychotraumatologia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym.
Brałem również udział w kilku projektach badawczo-diagnostycznych, dotyczących między innymi metod pomiaru empatii, rozwoju moralnego czy relacji w bliskich związkach, a także konferencjach naukowych między innymi:
• konferencji: Standardy diagnozy psychologicznej SWPS 2015r (sesja posterowa)
• konferencji: Międzynarodowa Konferencja Braga 2015r (sesja posterowa)
• konferencji: Międzynarodowa Konferencja Nowy York 2016r ( sesja posterowa)

Odbyłem staż kliniczny w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Klinicznym Centrum Zdrowia Psychicznego w szpitalu przy ul. Kondratowicza w Warszawie
Specjalizuję się przede wszystkim w diagnozie klinicznej z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi – testów psychologicznych, zarówno tradycyjnych jak i z wykorzystaniem metod komputerowych.
W ramach gabinetu psychotechniki orzekam o braku przeciwwskazań lub przeciw wskazaniach do prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługi innych urządzeń w tym pracy na wysokości.
Specjalizuję się również w diagnozie i pomocy ofiar wypadków komunikacyjnych lub katastrof naturalnych u których zachodzi podejrzenie wystąpienia Zespołu Stresu Pourazowego (PTSD), wykorzystując techniki Terapii Przedłużonej Ekspozycji, Terapii Behawioralno-Poznawczej skoncentrowanej na traumie,  Krótkoterminowej Terapii Eklektycznej BEEP oraz  Ekspozycyjnej Terapii Narracyjnej .
Swoją pracę kliniczną poddaję regularnej superwizji.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP)

Rezerwacja terminu badania pod numerem tel. 796-881-238

Ewa Wagner

Nazywam się Ewa Wagner, jestem absolwentką psychologii na UKSW, psychologii sądowej i transportu na UW, a także biorę udział w szkoleniach i kursach podnoszących kompetencje w dziedzinie psychologii. Ukończyłam szkolenia poszerzające kompetencje zawodowe w formie studiów podyplomowych, kursów i szkoleń, mi.in. z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej, FAS oraz wielu kwestionariuszowych technik badawczych w psychologii.

Specjalizuję się w diagnozie psychologicznej dla celów orzeczniczych m.in. z zakresu psychologii transportu, badań psychologicznych z zakresu medycyny pracy oraz badań osób ubiegających się o pozwolenie na posiadanie broni. Wykonuję ekspertyzy psychologiczne na zlecenie organów procesowych.

W bezpośredniej pracy z klientem koncentruję się na udzielaniu krótkoterminowej pomocy w zakresie przezwyciężania trudności życiowych, emocjonalnych i innych. Udzielam konsultacji w zakresie problemów wychowawczych dla rodziców i opiekunów oraz osób pracujących z dziećmi.

W celu rezerwacji terminu badania proszę dzwonić pod numer telefonu: 535-021-194

Marian Karwowski

Nazywam się Marian Karwowski jestem lekarzem Medycyny Lotniczej, Internistą a także lekarzem Medycyny Pracy uprawnionym do badań kierowców.

W gabinecie „Amygdala” przeprowadzam konsultacje oraz orzekam o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami kategorii A,B,C,D, B+E, C+E, D+E ( badania kwalifikacyjne)

Prowadzę konsultacje z zakresu medycyny pracy: orzeczenia o braku przeciwwskazań do wykonywania poszczególnych zawodów (operatorów wózków widłowych, sprzętu ciężkiego, dźwigów, suwnic, w pracy w warunkach narażenia na promieniowanie jonizujące etc) .

Wykonuje badania kierowców zawodowych kat B ( np. kierowcy taxi, kurierzy, przedstawiciele handlowi)

oraz kategorii prawo jazdy z grupy 2 tj. C, C+E, D, D+E, ADR

Posiadam uprawnienia do badań z zakresu medycyny lotniczej.

Przyjmuję w środy w godzinach 19.00-20.00

W celu rezerwacji badania proszę dzwonić pod numer tel.  535-021-194

Terapia

Psychoterapeuta na Ursynowie-Wilanowie

Psychoterapia Poznawczo–Behawioralna(CBT) charakteryzuje się ustrukturowanym i zorientowanym na określone cele i problemy sposobem współpracy terapeuty i klienta. Jest to metoda krótkoterminowa – trwa zwykle kilkanaście do kilkudziesięciu spotkań (raz w tygodniu). Powstała z myślą o leczeniu depresji, zaburzeń nastroju (m.in. dystymia, choroba dwubiegunowa), zaburzeń lękowych (m.in. lęk paniczny, fobia społeczna, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne), zaburzeń osobowości, odżywiania, uzależnień a także w zaburzeniach psychotycznych. Jej skuteczność w terapii różnych problemów psychicznych wykazano w bardzo dużej ilości wiarygodnych badań klinicznych.
U podstaw terapii poznawczo–behawioralnej leży założenie, że poprzez zmianę dezadaptacyjnego (błędnego, rodzącego cierpienie) sposobu myślenia można uzyskać zmianę nastroju i zachowania. Terapeuta stosuje techniki CBT aby pomóc klientowi zweryfikować własne wzorce myślenia i własne przekonania oraz zastąpić „błędy w myśleniu” bardziej realistycznymi i efektywnymi myślami, redukując w rezultacie dyskomfort i ograniczając samoograniczające zachowania.

psycholog Ursynów
psychoterapeuta
psychotraumatolog

Leczenie PTSD (stresu pourazowego)

Zespół stresu pourazowego (PTSD) jest jednym z najczęstszych zaburzeń lękowych. Powstaje na skutek traumatycznych przeżyć, takich jak np. wypadek samochodowy, wojna czy gwałt. Zaburzenie uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie człowieka, ponieważ osoba u której wystąpiło PTSD koncentruje się na swoich lękach.

Metody leczenia stresu pourazowego

Obecnie istnieje wiele skutecznych metod, które umożliwiają leczenie PTSD. Jedną z najbardziej efektywnych metod jest terapia poznawczo-behawioralna. Na czym ona polega? Podczas spotkań terapeuta wraz z pacjentem rozmawiają o przeżytej traumie. Na tej podstawie pacjent zaczyna inaczej myśleć o dotychczasowym przeżyciu. Zazwyczaj największe zmiany zachodzą pomiędzy myślami takiej osoby, które mają znaczący wpływ na emocje i zachowanie. Pacjenci z PTSD niekiedy obwiniają siebie za całe zdarzenie. Zastanawiają się, czy mogliby postąpić inaczej. Dzięki terapii postawa pacjentów staje się mniej negatywna.

psychoterapia Ursynów

Terapia ekspozycyjna

Inną skuteczną metodą w leczeniu PTSD jest terapia ekspozycyjna. Główne założenie tej terapii polega na tym, że pacjenci odczuwają silny lęk na myśl o traumatycznym zdarzeniu. Na skutek wielokrotnego opowiadania terapeucie o swoim przeżyciu, pacjent stopniowo uczy się kontrolować swoje emocje i zachowanie. Istota jest w tym rola terapeuty. Przede wszystkim musi stworzyć bezpieczeństwo pacjentowi, dzięki któremu łatwiej będzie mu opowiadać o swojej traumie. Ilość i czas spotkań uzależniona jest od konkretnego przypadku.

 

Urządzenie do terapii EMDR

Terapia EMDR

Terapia procedurą EMDR

Zasady EMDR opracowała amerykańska psycholog kliniczna dr Francine Shapiro. Pierwsze publikacje medyczne dotyczące EMDR pojawiły się w 1989 r. Od tego czasu przeprowadzono wiele badań, które potwierdziły skuteczność tej metody w leczeniu pacjentów w różnym wieku, cierpiących na zespół stresu pourazowego.
Trudno jednoznacznie stwierdzić, w jaki sposób psychoterapia wpływa na nasze funkcjonowanie neurobiologiczne. Wiemy jednak, że kiedy odczuwamy bardzo silne emocje nasz umysł nie jest w stanie zapisać napływających informacji, tak jak to zwykle czyni czyli w pamięci autobiograficznej. Zapis informacji związanej z bardzo silnymi emocjami jest „zamrażany” w danym momencie w pamięci sensorycznej. Sprawia to, że odtwarzane post factum fragmenty przeżycia traumatycznego odczuwa się tak, jakby działy się naprawdę, w obecnej chwili. Tego rodzaju wspomnienia mają trwały, negatywny wpływ na sposób postrzegania świata i relacji z innymi ludźmi.
Eye Movement Desensitization and Reprocessing ma bezpośredni wpływ na proces przetwarzania informacji przez nasz mózg. Już po kilku sesjach terapeutycznych metodą EMDR pacjenci odczuwają znacznie mniejszy dystres związany z przeżyciem traumatycznym.
Terapia EMDR polega na przetwarzaniu informacji. Podczas sesji EMDR klient koncentruje się na wspomnieniu traumatycznego doświadczenia i związanych z nim negatywnych emocjach oraz negatywnych przekonaniach. Jednocześnie porusza gałkami ocznymi w ślad za przemieszczanym przez terapeutę przedmiotem np. długopisem, stymulując obydwie półkule mózgowe. Jedna sesja trwa kilkadziesiąt sekund i jest wielokrotnie powtarzana. Po zastosowaniu EMDR klienci stwierdzają zwykle, że emocjonalny niepokój został wyeliminowany lub znacznie zmalał i, że uzyskali wgląd w swój sposób myślenia dotyczący przepracowywanej tą drogą traumy. Choć technika ta jest prosta w zastosowaniu, to jednak bywa dla terapeuty uciążliwa. Wymaga bowiem od niego wykonywania cyklicznych i wielokrotnych ruchów dłonią. Bywa, że eksponowany przez terapeutę bodziec wzrokowy jest przez klienta nieakceptowany. Wówczas należy stymulować półkule mózgowe bodźcami czuciowymi lub słuchowymi.

Terapia Procedurą Przedłużonej Ekspozycji

Metoda procedury przedłużonej ekspozycji PE – (j. ang. Prolonged Exposure) jest jedną z form terapii poznawczo-behawioralnej zorientowaną na traumę, w szczególności PTSD i C PTSD. Terapia metodą przedłużonej ekspozycji (PE) prowadzona jest według oryginalnego programu prof. Edny Foa.
Metoda została oparta na założeniach teoretycznych modelu terapii poznawczo-behawioralnej. Procedura przedłużonej ekspozycji w 2001 roku została nagrodzona nagrodą Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej w Stanach Zjednoczonych i jest rekomendowana jako wzorcowy, bardzo skuteczny i wskazany do rozpowszechnienia standardowy program leczenia rekomendowany w terapii PTSD.
Główną jego zaletą jest duża skuteczność, pozwalająca pacjentom na powrót do pełnego dobrostanu psychicznego. Metodą tą leczeni są m.in. żołnierze, ofiary czystek etnicznych, gwałtów, wypadków komunikacyjnych i innych wydarzeń traumatycznych.

EEG Neurofeedback

EEG Neurofeedback pomaga zwiększyć koncentrację, zwiększyć wyniki nauki i jest skutecznym narzędziem wsparcia w terapiach psychologicznych. Neurofeedback bez żadnych skutków ubocznych pomaga zwiększyć naturalne zdolności mózgu, np. uczenia się oraz kontroli emocji.
Neurofeedback EEG (ElektroEncefaloGrafia)– wykorzystuje właściwość ludzkiego mózgu – w ramach swojej aktywności mózg wytwarza różne zakresy fal elektromagnetycznych, charakterystycznych dla różnych rodzajów jego aktywności, np. fale alfa w stanie relaksu w odprężeniu, środkowe pasmo fal beta w stanie wytężonego wysiłku umysłowego, fale delta w stanie głębokiego, regenerującego snu. W niektórych dysfunkcjach mózgu występuje zarówno niedobór jak i nadmiar fal o pewnych częstotliwościach, co uniemożliwia pacjentowi wykonywanie pewnych czynności (np. dzieci z ADHD mają problem ze skupieniem się na wykonaniu konkretnego zadania lub kontrolowaniu emocji). Urządzenie do neurofeedbacku to wzmacniacz fal EEG (tzw. głowica) z odpowiednim oprogramowaniem. Elektrody podłączane w różnych miejscach na skórze czaszki i uszach zbierają dane o występowaniu poszczególnych pasm fal, oprogramowanie zamienia te informacje w zrozumiały dla pacjenta obraz. Pacjent ma tak sterować aktywnością swojego mózgu, aby np. widziany na ekranie samochód wyścigowy przyśpieszył. Neurofeedback jest stosowany w terapii dzieci z ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej), u ludzi z zaburzeniami procesu uczenia się, po urazach czaszki, wspomaga leczenie padaczki. Jest również polecany osobom zdrowym dla poprawy koncentracji, pamięci, w leczeniu nerwicy natręctw, redukcji stresu i poprawy kreatywności, stosowany również w celach relaksacyjnych.

Danuta Wala

(psycholog, terapeuta)

Jacek Zawadzki

(psycholog sportu, trener mentalny)

Katarzyna Podleska

(psycholog, psychoptraumatolog)

Aleksandra Jerzmanowska

(Psycholog osobowości)

Katarzyna Janczuk

(Coach, trener-biznesu)

Zuzanna Staniaszek

(psycholog transportu, terapeuta SI)

Agnieszka Dąbrowska

(lekarz psychiatra, psychiatra dziecięcy, psychiatra dorosłych)

Bożenna Jakubowska

(Psycholog, Biegły sądowy)

Agata Cedrowska

(Psycholog, Seksuolog, Terapeuta par, Psychoterapeuta CBT)

Bazak Moskalew

(Dyplomowany masażysta)

Anita Puławska

(Psycholog, Psycholog Transportu, Specjalista branży HR)

Marian Karwowski

(Lekarz Medycyny Pracy)

Ewa Wagner

(Badania na broń, Psycholog biegły sądowy)

Michał Dolistowski

(Psycholog, Psychotraumatolog, Psycholog Transportu, Diagnosta Medycyny Pracy)

Agnieszka Tousty-Ingielewicz

(Psycholog, Psychoterapeuta CBT, Psycholog Transportu)