Michał Dolistowski

Michał Dolistowski

Nazywam się Michał Dolistowski  jestem psychologiem transportu, psychotraumatologiem, psychologiem diagnostą oraz terapeutą EMDR.

Ukończyłem studia wyższe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie na wydziale: Psychologii klinicznej.

Ukończyłem Studia Podyplomowe- Psychologia transportu i bezpieczeństwa w ruchu lądowym– na Uniwersytecie Warszawskim.

Ukończyłem  studia podyplomowe: Psychotraumatologia na Uniwersytecie SWPS.

Ukończyłem ponadto studia podyplomowe na kierunku :Diagnoza Psychologiczna w Praktyce Klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS.

Obecnie studiuję na kierunku Psychologia Sądowa na Uniwersytecie Warszawskim.

Brałem również udział w kilku projektach badawczo-diagnostycznych, dotyczących między innymi metod pomiaru empatii, rozwoju moralnego czy relacji w bliskich związkach, przyjmowania perspektywy, czy tzw. Teorii Umysłu;

a także konferencjach naukowych między innymi:
• konferencji: Standardy diagnozy psychologicznej SWPS 2015r (sesja posterowa)
• konferencji: Międzynarodowa Konferencja Braga 2015r (sesja posterowa)
• konferencji: Międzynarodowa Konferencja Nowy York 2016r ( sesja posterowa).

Odbyłem staż kliniczny w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Klinicznym Centrum Zdrowia Psychicznego w szpitalu przy ul. Kondratowicza w Warszawie.
Specjalizuję się przede wszystkim w diagnozie klinicznej z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi – testów psychologicznych, zarówno tradycyjnych jak i z wykorzystaniem metod komputerowych ( Test2Drive, MMPI-2, SCID-5, Wechsler , APIS-Z, Benton, FCZKT-R, EPQ-R, CISS, STAI, IVE, ROTTER i wiele innych).

Brałem udział w opracowaniu polskiej adaptacji kwestionariusza do pomiaru empatii BES(A) Skala Empatii dla Dorosłych, a także w ramach grantu na zlecenie IBE (Instytutu Badań Edukacyjnych): Kwestionariusza Rozwoju Moralnego (wg. Gibbsa).
W ramach gabinetu psychotechniki orzekam o braku przeciwwskazań lub przeciw wskazaniach do prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz obsługi innych urządzeń w tym pracy na wysokości.
Specjalizuję się również w diagnozie i pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych lub katastrof naturalnych u których zachodzi podejrzenie wystąpienia Zespołu Stresu Pourazowego (PTSD), wykorzystując techniki Terapii Przedłużonej Ekspozycji, Terapii Poznawczo-behawioralnej skoncentrowanej na traumie,  Krótkoterminowej Terapii Eklektycznej BEEP oraz  Ekspozycyjnej Terapii Narracyjnej .

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR  (PTT EMDR).

Swoją pracę kliniczną poddaję regularnej superwizji.

Rezerwacja terminu badania lub konsultacji pod numerem tel. 796-881-238


Godziny otwarcia:

PONIEDZIAŁEK: 9-20
WTOREK: 9-20
ŚRODA: 9-20
CZWARTEK: 9-20
PIĄTEK: 9-19

Gdzie jesteśmy

PSYCHOEDUKACJA

Analiza Zachowania

Uzależnienie

Psychoterapia Gestalt

Teoria Biospołeczna

Kierowca Zawodowy

Badania Medycyny Pracy

Trening umiejętności DBT

Ocena Kliniczna i Diagnoza

Terapia ACT

Przyczyny zaburzeń psychicznych