Danuta Wala

DANUTA WALA

Jestem absolwentką kierunku psychologia, którą ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Uprawnienia do badań w zakresie psychologii transportu zdobyłam na studiach podyplomowych, Uniwersytetu Warszawskiego.

Od kilku lat, pracuję i zajmuje się problematyką osób w wieku senioralnym.

Prowadzę rehabilitację poznawczą i treningi takich funkcji jak: pamięć, uwaga, percepcja, funkcje wzrokowo-przestrzenne i językowe. Terapia ma na celu zapewnienie pacjentowi wsparcia psychologicznego i psychoedukację, których zadaniem jest szersze zrozumienie własnej sytuacji. Podczas spotkań staram się stworzyć warunki, w których pacjent poczuje się swobodnie a empatyczna relacja pozwoli mu się otworzyć na oferowaną pomoc.

Współpracuję z osobami borykającymi się z chorobą otępienną, jak i tymi, które odczuwają subiektywne osłabienie swojej kondycji umysłowej.

Treningi kierowane są również dla osób chcących podjąć aktywność umysłową w celu zadbania o swoją sprawność psychiczną.

 

Zazwyczaj pierwsze spotkania przybierają formę diagnostyczną zgłaszanego problemu, które to determinują dobór proponowanych ćwiczeń w dalszym procesie treningowym. W pracy wykorzystuję ćwiczenia stymulujące i kompensacyjne. Wykorzystuję techniki terapii zajęciowej, techniki relaksacyjne i pracę na wyobraźni.

 

Po przez pracę własną i odbywane kursy, na bieżąco staram się odświeżać swoją wiedzę. W ostatnim czasie miałam przyjemność brać udział w takich szkoleniach jak: „Diagnoza różnicowa otępień” (Akademia Psyche, Kraków), „ŁAGODNE ZABURZENIA POZNAWCZE W PRAKTYCE KLINICZNEJ” (Wrocławskie Centrum Alzheimerowskie, Wrocław), „Dogoterapia w pracy psychologa”, (SWPS, Warszawa)

Zainteresowanych odsyłam do artykułu, której jestem współautorką:

Gałuszka, A., Wala, D. (2015). Samotność i satysfakcja z życia kobiet w wieku senioralnym Międzynarodowe Studia Humanistyczne SPOŁECZEŃSTWO I EDUKACJA 17 (2), s.181-193, ISSN 1898-0171

 

Moje doświadczenie zdobyte w pracy w domach opieki i podczas prywatnej praktyki pokazały mi, że to często sama rodzina poszukuje pomocy dla swoich najbliższych. Powody, dla których osoby starsze nie odnajdują dla siebie pomocy jest wiele. Poczucie samotności i osamotnienia, stygmatyzacja, szybko zmieniający się świat, jak i sama choroba są jednymi z powodów, dla których pacjent nie potrafi odnaleźć się w swojej sytuacji. Uważam jednak, że człowiek, jako byt wyjątkowy, bez względu na wiek i sytuację życiową, w której się znajduje, ma prawo do podnoszenia jakości swojego życia.

 

Zainteresowane osoby zachęcam do kontaktu z naszą poradnią.


Godziny otwarcia:

PONIEDZIAŁEK: 9-20,
WTOREK: 9-20,
ŚRODA: 9-20,
CZWARTEK: 9-20,
PIĄTEK: 9-19,

SOBOTA-możliwość rezerwacji wizyty lub badania

NIEDZIELA: zamknięte

Gdzie jesteśmy